خوش آمديد

مدرس شو

مدرس شو

فصل اول، انتخاب موضوع

در ابتدا شما باید موضوع دوره آموزشی مورد نظر خود را با توجه به دسته های اصلی (کسب و کار، برنامه نویسی، دیجیتال مارکتینگ، کلان داده و هوش مصنوعی، بورس و ارز دیجیتال، امنیت و شبکه، طراحی، چندرسانه ای، انیمیشن و بازی سازی، توسعه فردی و زبان های خارجه) انتخاب کرده و سپس آن را به همراه توضیحاتی در مورد رزومه کاری و تحصیلی خود و همچنین اطلاعات تماس، از طریق پیامک به 50002010072 ارسال درخواست تدریس  برای ما ارسال نمایید.

همکاران ما درخواست شما را با توجه به موضوع دوره ای که انتخاب کرده اید و همچنین اطلاعات ارسالی بررسی کرده و در صورت تایید با شما تماس خواهند گرفت.

در مرحله بعد شما باید سرفصل های مورد نیاز را از موضوع انتخابی خود استخراج نمایید. در این مرحله باید توجه داشته باشید که سرفصل های استخراج شده توسط شما در مجموع بتوانند موضوع اصلی دوره را پوشش دهند و انتظار دانشجویان را برآورده کند.

 

فصل دوم، ضبط دوره

پس از تایید و شروع همکاری با شگفتی ساز و استخراج سرفصل ها، زمان آن فرا رسیده است که دوره خود را ضبط کنید. نگران نباشید قرار نیست برای ضبط دوره هزینه ای پرداخت کنید. فقط کافیست با استفاده از برنامه کمتازیا (Camtasia) و با توجه به استانداردهایی که درباره آن در بالا صحبت شد به توضیح سرفصل ها و بخش های مختلف دوره بپردازید. (برای دریافت فایل نصبی برنامه کمتازیا به سربرگ فایل های مورد نیاز و جهت یادگیری نحوه کار با این نرم افزار به دوره آموزشی «آموزش جامع کار با نرم افزار کمتازیا» مراجعه نمایید.)

قبل از اینکه تمام دوره را ضبط کنید، ابتدا بخش معرفی دوره را ضبط و جهت بررسی کیفیت و استانداردها برای ما به نشانی [email protected] ارسال کنید. ما پس از بررسی از طریق ایمیل شما را مطلع خواهیم کرد.

پس از ضبط دوره، فایل های مربوطه را بر روی سرویس آپلود فایل شگفتی ساز قرار دهید و لینک های آن را به همراه فرم تکمیل شده توضیحات دوره که در بخش فایل های مورد نیاز قرار دارد، برای ما به نشانی [email protected] ارسال نمایید.

 

فصل سوم ، پشتیبانی دوره

مدرسین موظف هستند به سوالاتی که دانشجویان در مورد دوره مربوطه می پرسند پاسخ دهند تا به درک و یادگیری هرچه بیشتر دانشجو کمک شود.

نکته اول : پشتیبانی فقط برای دوره های پولی الزامی است و در مورد دوره های رایگان مدرس در پاسخگویی یا عدم پاسخگویی به سوالات مختار می باشد.

نکته دوم : پشتیبانی فقط برای مسائل و سوالات مرتبط با دوره ضروری است. بنابراین اگر دانشجو سوالی خارج از مباحث مطرح شده در دوره بپرسد، مدرس در پاسخگویی یا عد پاسخگویی به آن تیکت مختار می باشد.

نکته سوم : در صورتی که مشاهده شود مدرسی به تیکت های مرتبط با دوره خود پاسخ نمی دهد ابتدا با تذکر از سوی مدیریت شگفتی ساز مواجه خواهد شد و اگر باز هم بی توجهی دیده شود شگفتی ساز نسبت به معلق کردن مدرس و دوره مربوطه اقدام خواهد کرد.

 

 

فصل چهارم ، استاندارد ها

 

 • الزامی برای نشان دادن چهره خود در دوره آموزشی ندارید اما بهتر است در ویدئو معرفی دوره حضور بیابید و توضیحات لازمه را برای دانشجویان ارائه کنید.
 • برخی از موضوعات اساسی که بهتر است در ویدئوی معرفی دوره خود به آن اشاره کنید :
 • 1. معرفی مدرس
 • 2. سابقه کاری و تحصیلی (در صورت تمایل)
 • 3. موضوع دوره و موضوعاتی که در دوره به آن اشاره خواهد شد.
 • 4. این دوره برای چه کسانی مناسب است؟
 • 5. پیش نیاز دوره چیست؟
 • 6. در انتها کاربران چه مطالبی می آموزند؟

 

 • کیفیت صدا نکته بسیار مهمی است که باید در این مرحله به آن توجهی ویژه داشته باشید. اکثر لپ تاپ های جدید دارای میکروفون های با کیفیتی هستند اما اگر احساس می کنید میکروفون لپ تاپ شما ضعیف است و یا ایجاد نویز می کند، با صرف هزینه ای اندک می توانید میکروفون های usb را تهیه نمایید که از کیفیت صدای قابل قبولی برخوردار هستند.

 

 • دوره خود را به بخش های کوتاه تقسیم کنید و سعی کنید هر ویدئو کمتر از ده دقیقه باشد تا از حوصله دانشجویان خارج نشود.

 

 • کلامی شیوا و سلیس نکته دیگری است که باید در ضبط دوره به آن توجهی ویژه داشته باشید. شما در صورتی می توانید درآمدهای بالا کسب کنید که دانش آموختگان از دوره شما راضی باشند. آنها رضایت خود را از طریق بررسی های ستاره ای و یا درج نظرات نشان می دهند که این دو از ملاک های مهم برای تصمیم به خرید دانشجویان است.

 

 • قطع اسلاید هایی که به شما داده شده با نسبت 16:9 است. دقت کنید که هنگام ضبط با پاورپوینت حتما از قطع 16:9 استفاده کنید. (از آنجا که ممکن است طراحی اسلایدها به روز شود، آخرین نسخه آن را از بخش فایل های مورد نیاز در همین صفحه دریافت کنید.)

 

 • اندازه تصویر در ویدئوی آموزشی باید به گونه‌ای باشد که کاربر بتواند به راحتی جزئیات تصویر را مشاهده و آموزش را دنبال کند. پیشنهاد شگفتی ساز  اندازه (1280×720)HD است که اگر از نرم افزار کمتازیا برای ضبط دوره استفاده می کنید، باید هنگام خروجی گرفتن از فایل ها از گزینه (Mp4 only (up to 720p استفاده کنید.
 • از توضیحات زیاد و بدون حرکت در یک اسلاید خودداری کنید چرا که یکی از وجوه تمایز ویدئو و کتاب، انتقال مفاهیم از طریق حافظه بصری است.

 

 • شیوه بیان مدرس باید به گونه ای باشد که تسلط خود بر روی مباحث را به دانشجو نشان دهد و بهتر است مدرسین به تلفظ صحیح کلمات فارسی و انگلیسی توجهی ویژه داشته باشند.
فصل پنجم ، قوانین
 • شگفتی ساز هیچ گونه تغییری در دوره ها ایجاد نکرده و به همان صورتی که از مدرسان دریافت می کند، بر روی وبسایت قرار می دهد.

 

 • درج هرگونه تبلیغات در دوره های آموزشی (واترمارک، لوگو، زیرنویس و…) ممنوع بوده و در صورت مشاهده دوره جهت اصلاح به مدرس بازگردانده می شود.

 

 • تمامی دوره ها باید دارای یک ویدئو معرفی باشد و در صورتی که دوره ای فاقد این بخش باشد اولین ویدئو به عنوان پیش نمایش دوره به مخاطبین نشان داده خواهد شد.

 

 • تکمیل تمامی بخش های فرم توضیحات دوره الزامی است و تا زمانی که این فرم ارسال نشود دوره بر روی سایت قرار نخواهد گرفت.

 

 • اگر بعد از ارسال دوره بر روی سایت مدرس قصد ویرایش یک بخش یا کل دوره را داشته باشد می تواند بعد از ایجاد تغییرات فایل های جدید را برای پشتیبانی ارسال نماید.

 

 • مدرس موظف است متن قرارداد موجود در سربرگ فایل های مورد نیاز در بخش «چگونه به یک مدرس تبدیل شویم؟» را با دقت مطالعه کرده و شروع همکاری با شگفتی ساز به منزله قبول تمامی موارد و شرایط موجود در این قرارداد از سوی مدرس می باشد.

 

 

همکاری با شگفتی ساز در بخش تولیدمحتوا و تدریس:

شگفتی ساز تدریس در مرکز شگفتی ساز

 

 

 • درصد همکاری با شگفتی ساز چگونه است؟

اگر محتوا برای فروش باشد و به صورت انحصاری در شگفتی ساز قرار داده شود 70% از فروش به تولید کننده تقدیم میگردد شگفتی ساز برای محتوای رایگان مبلغی از تولید کننده دریافت نمی کند.

 

تدریس در شگفتی ساز

 • محتوای من چقدر می ارزد؟

ارزش گذاری محتوای تولید شده بر عهده تولید کنندگان است البته شگفتی ساز براساس معیار های مختلف بازه قیمت را به تولید کننده پیشنهاد خواهد داد.

 جهت ثبت نام در دوره تربیت مدرس اینجا و دوره ارتقا به استادی اینجا کلیک کنید.

برای تدریس ( در صورت دارا بودن گواهی پایان دوره تربیت مربی و تربیت مدرس) از قسمت تماس با ما درخواست خود را از طریق ایمیل، ارسال نمایید.


نظرات مطلب

فرم ارسال نظر

کد امنیتی رفرش

تصاوير وبینار های منتخب

با عضویت در خبرنامه سایت آخرین مطالب سایت را براحتی در ایمیلتان دریافت نمایید

اطلاعات سايت